Egzamin maturalny 2021 - aktualizacja 28.12.2020 r.

komunikaty dyrektora CKE

Szanowni Państwo!

poniżej zamieszczamy zaktualizowany harmonogram egzaminu maturalnego na rok 2021 wraz z komunikatami dyrektora CKE o przyborach oraz dostosowaniach.

Prosimy o zapoznanie się.

Przypominamy, egzamin maturalny, podobnie jak w 2020 r., będzie przeprowadzany tylko w  części pisemnej. Ponadto w bieżącym roku szkolnym absolwenci nie będą mieli obowiązku przystąpienia do co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego, natomiast będą mogli przystąpić do nie więcej niż sześciu przedmiotów dodatkowych, jeżeli potrzebują wyników w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły wyższej.

Słuchacze i absolwenci mają możliwość wprowadzenia zmian w złożonej już deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego, jednak nie później, niż do 7 lutego 2021 r.

Prosimy o aktualizację złożonych deklaracji w ww. terminie.

Absolwenci, którzy w poprzednich latach zdali egzamin maturalny ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej, ale nie uzyskali świadectwa dojrzałości, bo nie zdali  egzaminu maturalnego z przedmiotu lub przedmiotów obowiązkowych w części ustnej albo nie przystąpili do co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego lub egzamin z tego przedmiotu został im unieważniony, w 2021 r. mogą złożyć w terminie do 31 maja 2021 r. do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej wniosek o wydanie świadectwa dojrzałości, pod warunkiem, że w bieżącym roku szkolnym nie deklarują przystąpienie do części pisemnej egzaminu maturalnego z przedmiotu dodatkowego lub przedmiotów dodatkowych albo do części ustnej egzaminu.