Kurs – Animator zabaw i gier

Liczba godzin:

Tryb nauczania:

Stacjonarny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Praca w nadmorskiej miejscowości turystycznej, gdzie cały rok świeci słońce brzmi dla Ciebie jak sen? Taka wizja może stać się rzeczywistością - na przykład jeśli zostaniesz animatorem czasu wolnego w biurze podróży. Wyobraź sobie, że organizujesz czas wolny dzieciom i dorosłym na gorącej plaży lub w malowniczym ośrodku, a po godzinach korzystasz z uroków natur. Zbyt piękne, by było prawdziwe? Absolutnie! Ukończ kurs animatora zabaw i gier w Żaku i rozpocznij przygodę życia!

Dla kogo jest ten kurs w Żaku?

Nie wyobrażasz sobie pracy za biurkiem? W życiu cenisz sobie zabawę i przyjemne spędzanie czasu? Na każdej imprezie jesteś duszą towarzystwa, która uwielbia wymyślać kolejne gry i wyzwania dla swoich znajomych? Jesteś osobą żywiołową, towarzyską i słyszysz od innych, że “wszędzie Cię pełno”? Marzysz o pracy, która będzie wywoływać uśmiech na twarzach innych ludzi? Kurs animatora zabaw i gier jest dla Ciebie!

Czego nauczysz się na kursie animatora zabaw i gier w Żaku?

W toku edukacji nauczysz się, jaka jest charakterystyka pracy animatora i jego codzienne zadania. Poznasz rodzaje animacji, dowiesz się jak tworzyć program animacji. Zapoznasz się ze sztuką komunikowania się, rozwiązywania konfliktów czy promowania swojej pracy. Dowiesz się jakie są różnice w pracy z osobami w różnym wieku. Poznasz konkretne gry i zabawy: sportowe, integracyjne, muzyczno – ruchowe i plastyczne. Nauczysz się w praktyce malowania twarzy, zabaw z chustą animacyjną czy dużymi bańkami mydlanymi. Poszerzysz swoją wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy i zasad BHP.

Kim możesz zostać po nauce na kursie animatora zabaw i gier w Żaku?

Po ukończonej edukacji możesz poszukiwać pracy w firmach zajmujących się organizowaniem czasu wolnego dzieci i dorosłych. Będziesz móc pełnić rolę animatora na urodzinach dzieci, komuniach, weselach czy innych uroczystościach rodzinnych i firmowych. Szczególnie interesującą ścieżkę kariery możesz rozwijać w biurach turystycznych - tam będziesz móc pracować w najpiękniejszych i najdalszych zakątkach świata jako animator czasu wolnego dla tamtejszych turystów. Pracę znajdziesz także w przedszkolach, żłobkach, szkołach, świetlicach czy domach pomocy społecznej. Możesz także otworzyć własną działalność gospodarczą.

Czego się dowiesz na zajęciach w Żaku?

Po ukończeniu kursu animatora zabaw i gier będziesz:

• znać podstawy pracy animatora z osobami w różnym wieku, dostosowane do potrzeb, możliwości oraz predyspozycji zdrowotnych

• potrafić kategoryzować i klasyfikować rodzaje gier i zabaw

• potrafić komponować zajęcia w scenariuszu zabaw w różnej rozpiętości czasowej

• potrafić wykorzystać własne umiejętności w organizowaniu czasu wolnego innym.

Wymagania zapisowe na kurs Animator zabaw i gier

• pełnoletność

Jak zostać kursantem Żaka?

Na kurs możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt

Czego się nauczę?

Gdzie mogę pracować?